Proč nemůžete zhubnout? Celostní pohled na vaše kila navíc

Trpíte nedostatkem sebelásky

Jídlo si všichni asociujeme z dětství jako určitý tip vyjádření lásky. Když jsme byli malí a plakali jsme, rodiče nám dali do ruky lahvičku s mlékem. Později bylo jídlo symbolem tepla domova. Když maminka s babičkou nevěděly, jak vyjádřit svůj zájem o nás, upekly nám buchtu a tím, že jsme ji snědli, jsme je utvrdili v tom, že je máme taky rádi a že nás mají pod kontrolou. Čím jsme byli starší, tím více jsme si uvědomovali, jak nám něco chybí. To něco bylo teplo na hrudi, takový pocit nasycení duše, pocit utvrzení se v tom, že je vše v pořádku.

Nehledě na to, zda jsme byli ve vztahu nebo sami, opravdovou lásku uměl vyjádřit málokdo. Málokdo si ji totiž uměl dát sám sobě, což je základní podmínka toho, abychom ji mohli dát ostatním. Všichni jsme však moc dobře uměli sníst tabulku čokolády na posezení, a tak jsme aspoň na pár minut ulevili duši, která tak zoufale volala o pomoc…

Co s tím?

Dejte vaši duši lásku, po které volá, a potřeba zajídat vnitřní prázdnotu automaticky vymizí. Tělo si také bude méně ukládat na horší časy, protože ukládání se děje ze strachu a jak již všichni moc dobře víme, láska vyhání strach. Pro začátek můžete začít tak, že budete hledat lásku v maličkostech. Procházejte se v přírodě a nasávejte ty krásy kolem sebe doslova celým svým srdcem. Začněte pracovat s emocemi v podobě kreativní práce, malujte, foťte, pište, zpívejte, cokoli vás baví. Začněte si otvírat vaši srdeční čakru např. prostřednictvím meditace. Dovolte si přijímat doteky. Jakmile tělo zjistí, že je o něj zase pečováno, svá kila navíc zahodí. Jste sami, tak jak asi můžete přijímat doteky? Možností je přece plno. Obejměte se s přáteli, zajděte si na masáž nebo na nějakou energetickou terapii. Prostě si dovolte užívat život celým svým tělem. V případě, že ani výše zmíněné rady nepomáhají, pak máte silné bloky ve vašem podvědomí a pomůže vám práce s přeprogramováním vašich vnitřních přesvědčení.

Vytvořili jste si ochranu

Možná jste zažili trauma či fyzické ublížení. Nemuselo to být ani v tomto životě, ale nesete si s sebou energetické otisky ze životů minulých. Je také možné, že se jedná o trauma, jež zažili vaši rodiče nebo prarodiče a vy si je nesete uvnitř svého těla v podobě informace uložené ve vašich buňkách. Tělo si tak v podobě kil navíc vytváří ochranu před hrozbami tohoto světa. Je možné, že i jíte správné množství a zdravě, ale tělo vše okamžitě uloží a kila si drží jako ochranný štít.

Co s tím?

Musíte své tělo ujistit, že je v bezpečí. I zde pomůžou doteky zmiňované v odstavci pod sebeláskou. Ujistěte své tělo, že mu nikdo neublíží. Buďte k němu láskyplní, dejte mu najevo, že jej posloucháte. Přestaňte ignorovat jeho volání po odpočinku, potřebu spánku. Když toto uděláte, přestane se bát a ochranný štít pustí. Stejně jako v předchozím případě, pokud ani toto nefunguje, může se jednat o velmi silné vzorce ve vašem podvědomí a pak nebude od věci doplnit práci na sobě terapeutickou prací, díky níž přeprogramujete svá vnitřní přesvědčení.

Jste záchranáři

Je dost možné, že vaše kila navíc ani nepatří vám. Zní to absurdně, ale je to tak. Hned vám to vysvětlím. Chodí jich tady po zemi dost, takových ,,automatických léčitelů“, kteří léčí lidi jen svou přítomností a to tak, že nasávají do sebe všechny negativní energie. I já byla jeden z nich. Jak se to projevuje? Jste přitahováni k emočně zraněným lidem. Ti se vám vypovídají z toho, jak jsou nešťastní, jim se uleví a vám se přitíží. Jinými slovy vytáhnete z nich všechny jejich nízkovibrační energie, které jim nejsou přínosem. Tyto energie pak nabalujete na své tělo a do hmotné reality se to zmanifestuje jako kila navíc.

Co s tím?

Pracujte na vytváření svých osobních hranic. Zvědomujte si jednotlivé situace. Když se zase něco podobného bude dít a nebudete se v něčí přítomnosti cítit ve své kůži, prostě odejděte. Nemusíte se cítit provinile ani sobecky. Děláte to nejlepší pro všechny. Každý musí zachránit nejdřív sám sebe, aby mohl pomáhat ostatním. Nefunguje to? Stále vás to k těm lidem táhne a trápí vás výčitky z toho, že jste si vytvořili hranice? Může se jednat o karmické smlouvy z minulých životů. I tady nebude od věci zajít k terapeutovi zabývajícímu se prací s energií a tyto smlouvy očistit.

Nejste dostatečně uzemnění

Děje se to často nám snílkům a lidem, kteří máme kapacity komunikovat s duchovním světem. Neumíme se udržet dostatečně uzemnění, což se projevuje tak, že nejsme v přítomnosti, neumíme se soustředit na běžné věci a ulítáváme do jiných dimenzí. Buďte náležitě hrdí na své schopnosti, je však důležité umět tyto své kapacity integrovat do běžného života. Tělo neuzemněného člověka se může snažit dané duši pomoci tak, že nabere kila navíc, aby ztěžklo a lépe se udrželo na Zemi.

Co s tím?

Pracujte na svém uzemnění. Jak? Choďte do přírody a tam, kde vám to je příjemné a bezpečné, choďte bosi. Meditujte tak, že budete sedět na židli, chodidla se budou dotýkat země a budete si představovat, jak z vašich chodidel vedou zlaté kořeny do středu Země. Pracujte se svými smysly. Dotýkejte se různých předmětů, stromů, rostlin a zvědomujte si jejich povrch. Zvědomujte si zvuky kolem sebe, vůně a barvy toho, co vidíte. Práce se smysly je na uzemnění a návrat do přítomného okamžiku naprosto skvělá. Pokud jste otevřeni energetickým procesům Access Consciousness, pak doporočuji proces obnovení spojení se Zemí.

Jíte málo

Ačkoli jsou důvody na jemnohmotné úrovni zásadní, nesmíme opomínat ani úroveň hmotnou. Častým důvodem, že lidé nemůžou zhubnout, je, že jsou podvyživení. Jedí většinou málo a velmi nezdravě. Tělo tak nemá dostatek proteinů, vitamínů, minerálů, tuků a sacharidů, které potřebuje ke svému zdravému fungování. Automaticky se přepne do režimu strachu a každé sousto, které mu dáme, si uloží. Znám plno žen, které mi argumentují: ,,No jo, ale mně to tak funguje.“ Fungovat to může chvíli, ale čím starší budete, tím pomalejší metabolismus budete mít, kila shozená tímto způsobem se vám vždy vrátí i s úroky a začne se to projevovat na vaší pleti, vlasech a celkové chuti do života. Opravdu nemá smysl se trápit zbytečně.

Co s tím?

Začněte jíst vyváženou a zdravou stravu. Poslouchejte své tělo, je vhodné dojíst ve chvíli, když máte pocit, že byste si ještě tři sousta dali. Jezte pravidelně, ideálně každé 3 – 4 hodiny. Nebojte se jíst i večer, důležité je nejíst tak 3 hodiny před spaním, takže pokud chodíte spát o půlnoci, nevidím důvod, proč by večeře měla být v šest, zvlášť, když např. někteří z nás ještě večer pracují nebo cvičí. Dbejte na to, aby vaše strava obsahovala co nejvyšší množství vitamínů, pro látkovou výměnu je zásadní vitamín B. Důležité jsou také minerály, především hořčík a vápník. Je skvělé si do salátu či jogurtu přimíchat ořechy a pitný režim doplnit občas ozdravnou minerální vodou jako je Vincentka. Pokud jste vegetariáni, dbejte na to, aby jste měli dostatek proteinů ve stravě. Dle mých zkušeností, je dobré, když každé jídlo obsahuje nějaký protein. Samozřejmě před meditací není vhodný steak, protože ten vás tolik uzemní, že si opravdu nezameditujete. Skvělé jsou ale vajíčka, nízkotučný sýr nebo doslova ozdravný vývar. Pokud máte rádi ryby, tak to s nimi můžete přímo přehánět. Řidte se svým vnitřním vedením a budete vědět, co jíst. A když se vám někdy do jídelníčku přimíchá čokoláda nebo hamburger? No tak přimíchá, přijměte je láskyplně a hlavně žádné výčitky. Někteří z vás jsou ve zdravotním životním stylu velcí puntičkáři a argumentují tím, že dnes není zdravé nic, že jsou toxiny ve všem, v rybách i zelenině je chemie. Souhlasím, že to dnes opravdu jednoduché není. Na druhou stranou svou realitu ovlivňujeme svým myšlením a přehnaný strach z toxinů nám na zdraví rozhodně nepřidá, zde je třeba přijmout věci tak, jak jsou, a vybírat chytře z toho, co je k dispozici. A i když nejsem velký příznivec potravinových doplňků a téměř vše řeším na energetické úrovni, občas to tělo trochu pomoci potřebuje, aby i ty velké energetické změny ustálo. Sama se v náročných životních situacích vracím k vitaminu B, hořčíku a rhodiole (rozchodnice růžová), jež si kupuji v podobě tabletek a navrátí můj nervový systém vždy spolehlivě do pohody. Při výběru potravinových doplňků čtěte složení a řiďte se svou intuicí. Dále je mi jasné, že si říkáte co alkohol. No odpověď asi znáte. Alkohol je pro tělo zátěž, tělo vydá všechnu energii na jeho zpracování a nemá čas na nic jiného, navíc alkohol přitahuje démonickou enegii, proto, když pijeme, můžeme na sebe nasát nejrůznější energie, které pro nás nejsou přínosem, a to už víme, jakou paseku to nadělá. Stejně ale vím, že většina z vás úplně pít nepřestane. Takže moje rada zní, ať jste vědomí s tím, co alkohol dělá a nepijete, když víte, že by to nemuselo dopadnout dobře. Pijte raději, když jste ve společností lidí, na něž se můžete opravdu spolehnout, je vám s nimi dobře a máte dobrou náladu, pak na vás démonická energie nebude moci.

Chybí vám správné množství pohybu

Tělo je k pohybu stvořené. Je třeba se hýbat pravidelně a to tak, že budeme po dané aktivitě příjemně unavení, ale nevyčerpá nás zase na úkor zdraví. Hlavně musíme zvolit takový pohyb, u kterého víme, že jej zvládneme provozovat pravidelně po zbytek života a bude nám přinášet radost.

Co s tím?

Pokud nejste schopni pravidelnou pohybovou aktivitu dodržet, je možné, že si na sebe s pohybem kladete příliš vysoké nároky a pak to lehce vzdáte. Při celostním přístupu je velmi důležité, jak se při pohybu cítíte. Např. já vím, že se ve fitness centru při pohledu na místní ,,týpky“, kteří svou nízkou sebehodnotu řeší nabíráním svalové hmoty, nikdy dobře cítit nebudu. Dlouho jsem se o to snažila, ale jako vysoce vnímavý člověk na energie jsem se tam vždy doslova dusila. U kolektivních sportů jsem se extrémně nudila, protože jako člověk, jenž potřebuje ve všem vidět nějaký hlubší význam, jsem nechápala, proč ztrácíme čas házením míče přes síť, když je třeba měnit svět :-D. Takže jsem vždy utekla do svého světa fantazie a snažila se to přetrpět a probudila se, až mě míč srazil k zemi :-D. Dlouho jsem se s tím snažila bojovat, ale jak víte, bojem ničeho nedocílíte. Je třeba najít si něco, co vyhovuje vám a ,,kašlat“ na svět. Já si našla chůzi a jógu, protože ty skvěle sedí k jemnosti mé energie, cítím se při nich krásně, neberu je jako povinnost a najdu si na ně čas denně.

Tak vám držím palce, ať se vám podaří milovat své tělo a být v něm štastní. Hlavně si nad vším udržte nadhled. Ne vždy se vše, co se děje, děje proti vám. Někdy přibereme, protože tělo se připravuje na velké energetické a životní změny a až ty změny přejdou, samo kila pustí. Např. já v době, než jsem zažila náhlé uvolnění kundalini energie, přibrala asi 5 kilo a nahromadilo se ve mně velké množství vody. Tělo bylo tehdy chytřejší než já, vědělo, jaké změny jej čekají, a připravovalo se na ně. Po roce pak ty kila začaly samy od sebe mizet, aniž jsem cokoli změnila ve svém jídelníčku či pohybové aktivitě. Věřte ve své tělo a jeho schopnosti, dejte mu lásku a uvidíte, že se vám odvděčí. Není nic krásnějšího, než tělo, z nějž vyzařuje energie lásky, radost a vitalita.

Spojme se na sociálních sítích